Ikkunaremontti laadukkaasti toteutettuna kotimaiselta Kaskipuulta

Ikkunaremontti Mänttä-Vilppula

Suunnitteletko ikkunaremonttia Pirkanmaan alueella? Kaskipuu tarjoaa laadukkaat ja kotimaiset ikkunat ja ovet kotiisi, ammattitaidolla asennettuna. Sovi maksuton esittelykäynti tai pyydä tarjous!

heron sertifikaatit
ikkunaremontti taloon heron sertifikaatit

Milloin ikkunaremontti?

Mikäli ikkunoilla alkaa olla ikää noin 30 vuotta, on ikkunaremontti hyvin yleinen
kodin kunnossapitotoimenpide. Ikkunaremonttiin kuuluu suunnittelua, tuotteiden
valintaa, mitoitusta, asennusta ja lopuksi tuotteiden käyttöönottoa. Myös
investointina ikkunaremontti on merkittävä, ja hyvin toteutettuna se nostaa hyvin
asunnon arvoa.

Uudet, energiatehokkaat ikkunat myös poikivat säästöjä
lämmityskustannuksissa, lisäät asumismukavuuttasi ja saat samalla myös uutta
ilmettä kotiisi. Ikkunaremontti suunnitellaan, mitoitetaan ja asennetaan aina
ammattitaitoisesti. Kestävät ja laadukkaat Kaskipuun tuotteet valmistetaan
Viitasaarella moderneimmilla valmistusmenetelmillä, joten voimme taata
kestävän ja viimeistellyn lopputuloksen pitkällä takuulla.

Ikkunaremontin hyödyt

Kotitalousasiakkaana olet lisäksi oikeutettu myös kotitalousvähennykseen
asennuksen osalta. Toteuttajaksi kannattaakin valita tunnettu, ammattitaitoinen
ja kotimainen yritys. Ota yhteyttä Kaskipuun ammattilaisiin, niin suunnitellaan
teille laadukas ikkunaremontti, joka voidaan toteuttaa jopa yhdessä päivässä!
Huolellisesti suunniteltu ja hyvin asennettu ja toteutettu ikkunaremontti täyttää
odotuksesi ja saat olla tyytyväinen lopputulokseen pitkäksi aikaa. Toteutamme
ikkunaremontin myös rivi- ja paritaloihin sekä taloyhtiöihin ja kerrostaloihin.

Kaskipuulta saat suomalaiset, elämää kestävät ikkunat ja ovet asennettuina,
myös rahoituksella! Ikkunoilla ja ulko-ovillamme on avainlippumerkki
tunnustuksena kotimaisesta työstä. Varaa maksuton esittelykäynti!
Minkä hintainen on ikkunaremontti? Karkeasti arvioituna ikkunaremontti voi
maksaa 8000 – 20 000 euroon. Ikkunaremontin hintaan vaikuttaa ikkunoiden
määrän lisäksi niiden koko, niihin valitut lasitukset sekä lisävarusteet.
Tutustumme ensin kohteeseesi ja annamme tarkan tarjouksen. Lue artikkelimme
ikkunaremontin hinnasta alla olevasta artikkelista.

Ikkunaremontti kuluttajille ja taloyhtiöille

Pientalojen ikkuna- ja oviremontit

Tehtaanedustaja / PIENTALOSANEERAUS

Holmberg Tuomo

Puhelin: 040-642 8438
Sähköposti: tuomo.holmberg@kaski.fi

Pientalojen ikkuna- ja oviremontit

Tehtaanedustaja / PIENTALOSANEERAUS

Hyvärinen Pasi

Puhelin: 040-641 1047
Sähköposti: pasi.hyvarinen@kaski.fi

Pientalojen ikkuna- ja oviremontit

Tehtaanedustaja / PIENTALOSANEERAUS

Pirkkalainen Jarkko

Puhelin: 0404846025
Sähköposti: jarkko.pirkkalainen@kaski.fi

Taloyhtiöiden ikkuna- ja oviremontit

Projektipäällikkö / Satakunta

Vallin Petri

Puhelin: 040-6647 317
Sähköposti: petri.vallin@kaski.fi

Jälleenmyyjät / Rautakauppojen yhteyshenkilöt

Aluepäällikkö

Haho Pauli

Puhelin: 040-663 8079
Sähköposti: pauli.haho@kaski.fi

Talotehtaat

Asiakkuusjohtaja

Kallunki Tiila

Puhelin: 040-5823 357
Sähköposti: tiila.kallunki@kaski.fi

Taloyhtiöiden ikkuna- ja oviremontit

Projektipäällikkö / Pirkanmaa

Niskanen Mio

Puhelin: 0400-137 526
Sähköposti: mio.niskanen@kaski.fi

Taloyhtiöiden ikkuna- ja oviremontit

Projektipäällikkö / Pirkanmaa

Kuronen Markus

Puhelin: 040-6128782
Sähköposti: markus.kuronen@kaski.fi

Talotehtaat

Avainasiakasvastaava

Partanen Riikka

Puhelin: 040-620 1886
Sähköposti: riikka.partanen@kaski.fi

Pientalojen ikkuna- ja oviremontit

Tehtaanedustaja / PIENTALOSANEERAUS

Suomaa Juha

Puhelin: 040-621 0961
Sähköposti: juha.suomaa@kaski.fi

Pientalojen ikkuna- ja oviremontit

Tehtaanedustaja / PIENTALOSANEERAUS

Snellman Niko

Puhelin: 040-642 7664
Sähköposti: niko.snellman@kaski.fi

Pientalojen ikkuna- ja oviremontit

Myyntipäällikkö

Ruotsalainen Janne

Puhelin: 040-7600108
Sähköposti: janne.ruotsalainen@kaski.fi

Taloyhtiöiden ikkuna- ja oviremontit

Aluepäällikkö / Länsi-Suomi, Pirkanmaa

Kaunisto Teppo

Puhelin: 040-709 5879
Sähköposti: teppo.kaunisto@kaski.fi

Rakennusliikkeet

Projektimyyjä

Parkkinen Harri

Puhelin: 040-730 4521
Sähköposti: harri.parkkinen@kaski.fi

Jälleenmyyjät / Rautakauppojen yhteyshenkilöt

Myyntipäällikkö

Taipaleenmäki Tomi

Puhelin: 040-485 6468
Sähköposti: tomi.taipaleenmaki@kaski.fi

Jälleenmyyjät / Rautakauppojen yhteyshenkilöt

Myyntikoordinaattori

Niskanen Eliisa

Puhelin: 040-550 3189
Sähköposti: eliisa.niskanen@kaski.fi

Ikkunaremontti Kasken tapaan

Onnistunut ikkunaremontti on Kaskelle tärkeää ja olemmekin toteuttaneet tuhansia ikkunaremontteja  niin omakotitaloissa kuin taloyhtiöissä.

Paikalliset asiantuntijat takaavat, että ikkunaremontti on vaivatonta teille suunnittelusta toteutukseen.

Ole hyvä ja hyväksy markkinointi-evästeet katsoaksesi videon.